Hastaneye nasıl ulaşabilirim?


Daha Büyük Görüntüle

Fakültemiz, Kent Merkezine 20 km. uzaklıkta İzmir Yolu üzerinde Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusü içerisindedir. Ulaşım, Raylı Sistem, Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleriyle sağlanmaktadır. Üniversitemize merkezden gelmek isteyenler için raylı sistem bulunmaktadır.

Araçla gelecekler için Üniversitemizin girişinde güvenlik noktasından yol ikiye ayrılmaktadır. Hastanemize gelmek için sol taraftaki yolu kullanmanız gerekir.

Üniversitemiz Kampüsüne Belediye, Özel Halk Otobüsü ve Bursaray ile çeşitli güzergahlardan ulaşım için tıklayınız.

Feribot ile ulaşım (Istanbul Yenikapı- Bursa Güzelyalı) : Istanbul Yenikapı’dan Bursa Güzelyalı’ya yapacağınız feribot yolculuğundan sonra buradan direk üniversite kampüsüne kalkan 2U otobüsüne binebilirsiniz. Bu otobüsün saatleri feribot saatlerine uygundur. Feribottan indiginizde sizi bekleyen otobüsü göreceksiniz.

Uçakla Ulaşım : Bursa’nın havalimani Yenişehir ilçesinde bulunmaktadır. Buradan Bursa şehir merkezine 80 numaralı otobüs ile geldikten sonra BursaRay 2 nolu sefer ile üniversiteye gelebilirsiniz.

İlçelerden Ulaşım: İzmir tarafındaki ilçelere (Karacabey, Kocamustafapaşa v.b.) Küçük Sanayiden gidilmekte. Küçüksanayi’ye şehir içinden BursaRay (Metro), Belediye ya da Halk Otobüsleriyle gidilebilir. Doğu Garajı için BursaRay(metro) kullanılabilir ya da 94 numaralı otobüs kullanılabilir.