AKUT Öğrenci Topluluğundan “Hayat Vermek Elinizde”

Bursa Uludağ Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu, 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında insanları organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak için bilgilendirme standı açtı.

Bursa Uludağ Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu üyesi Ahsen Polat, Bursa Uludağ Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu’nun 2006 yılında AKUT Derneği’nin destekleriyle kurulduğunu belirterek topluluk olarak birçok sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdiklerini ve en son 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası’nda Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde insanlara bilgi vermek amaçlı stant açtıklarını söyledi.

BUÜ AKUT Öğrenci Topluluğu üyesi olan Nuri Yalçınkaya, 3-9 Kasım Doku ve Organ Bağışı Haftası’nda toplumu bilinçlendirmek ve organ bağışının önemini vurgulamak amacıyla hastanenin girişinde stant açtıklarını söyleyerek, “Öldükten sonra organlarımız toprakta kaybolup gitmesi yerine organ bekleyen insanlara can ve umut vermesi daha güzel bir olaydır. Biz topluluk olarak “Hayat Vermek Elimizde” sloganıyla bu projeyi gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.