“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Hemşirelikte Çağı Yakalamak” Etkinliği Yapıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından ortak düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Hemşirelikte Çağı Yakalamak” konulu etkinlik; 19 Aralık 2023 Salı günü, Bursa Uludağ Üniversitesi – Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi – Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan Salonunda gerçekleştirildi. Etkinlik Başkanı Doç. Dr. Seda Pehlivan’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, hastane başhemşiresi Uzman Hemşire Fatma Düzgün, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Halil Sağlam, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurcan Özyazıcıoğlu da söz alarak konuşmalarını yaptılar.

Doç. Dr. Seda Pehlivan ile birlikte bu etkinliğin düzenlenmesinde katkısı bulunan Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Başhemşiresi Uzman Hemşire Semure Zengi de; Dünyada çok hızlı bir dijital dönüşüm yaşanırken, bu sürecin ülkemizde ve hemşirelik mesleğinde değişim ve gelişim sürecinin konuşulduğu; dijital çağın getirdiği yeniliklerin, hemşirelik mesleğine yansımalarının uygulama örnekleri ile sunulduğu “Dijital Çağı Yakalamada Hemşireliğin Mühendislik ile Entegrasyonu”, “Yapay Zekâ Tabanlı Öğrenme Araçlarının Hemşirelik Uygulamalarında Kullanımı”, “Giyilebilir Teknolojiler”, “Artırılmış Sanal Gerçeklik Uygulamasının Hemşirelikte Kullanımı”, “Yeni Ürün Geliştirme Süreci” gibi konularla ilgili alanında çalışmalar yapmış uzmanlar tarafından sunulan bir etkinlik düzenledik, dedi.

Aklında yenilikçi bir fikri olan ve teknolojiyi mesleki yaşantısında kullanma konusunda istekli hemşirelerimiz için önemli konularda bilgiler sağlanan bu etkinlikte; ayrıca Bursa Uludağ Üniversitesi ailesinden olan konuşmacılar; kendi çalışmalarından örnekler vererek gelişim ve değişim için yeni kapılar açılacağına dair vizyon sundu.

Değerlendirmelerin ardından etkinlik sona erdi.